محصولات دیمپل شیت

دیمپل شیت ها با فضای خالی که بین دیواره ها بوجود می آورند باعث ایجاد محلی برای عبور آب می شوند و از تجمع آب در اطراف سازه ها جلوگیری می کنند. 


نحوه زهکشی دیمپل شیت در دیواره عمودی


نحوه زهکشی دیمپل شیت در کف و سطوح افقی


انواع مواد و خواص ضد UV دیمپل شیت ها

دیمپل شیت های شرکت پارس صدرا در دو نوع با مواد اولیه بر پایه نو (Virgin)و بر پایه Recycle قابل عرضه می باشند که تفاوت آنها در خواص مکانیکی و جوش پذیری بهتر مواد نو نسبت به مواد Recycle است. دیمپل شیت های بر پایه مواد نو شیری رنگ (رنگ طبیعی HDPE) و دیمپل شیت های بر پایه Recycle به دلیل وجود کربن بلک (دوده) مشکی رنگ می باشند.

پلی اتیلن بطور ذاتی دارای خواصی همچون عدم سمیت، جوش پذیری خوب، مقاومت در برابر تغییرات دما و مقاومت شیمیایی بالا می باشد که این امر باعث گسترش موارد استفاده آن شده است. از نقاط ضعف پلی اتیلن می توان به حساسیت آن نسبت به اشعه ماوراء بنفش نور خورشید اشاره کرد که این مسئله به دو روش قابل جلوگیری می باشد.

روش اول استفاده از کربن بلک و یا دوده می باشد که با مانع شدن از نفوذ اشعه ماوراء بنفش به ساختار پلیمر از تجزیه آن جلوگیری می کند. در تولید دیمپل شیت های بر پایه مواد Recycle از این روش استفاده می شود که دلیل رنگ مشکی آنها نیز می باشد. بطور مشابه، در تولید لوله های پلی اتیلنی مخصوص انتقال آب و گاز که در معرض نور خورشید قرار دارند هم از دوده استفاده می شود که متعاقبا باعث افزایش طول عمر آنها می گردد.

روش دوم شامل استفاده از آنتی UV های شیمیایی در حین فرآیند تولید است. در تولید دیمپل شیت های بر پایه مواد نو از این روش استفاده می شود. آنتی UV های شیمیایی، مواد جاذب اشعه ماوراء بنفش می باشند که با جذب این اشعه توسط خودشان و ساتع کردن انرژی بصورت گرمایی، مانع از جذب آن توسط زنجیره های پلی اتیلن و آسیب دیدگی محصول می گردند.


سایز های پارس صدرا در یک نگاه

دیمپل شیت های پارس صدرا در سایز های 8، 10، 12، 20 و 30 میلی متر تولید می شود. با افزایش سایز دیمپل شیت ها، فضای خالی ایجاد شده نیز افزایش می یابد. این موضوع متعاقبا منجر به افزایش ظرفیت عبور دهی می گردد


قابلیت جوش پذیری

از لبه های صاف تعبیه شده در طرفین رول ها برای جوش دادن ورق ها به یکدیگر استفاده می شود. جوش ورق ها توسط روش های متداول همچون دستگاه های المنتی و یا سشوار های صنعتی قابل انجام می باشد.


نحوه نصب دیمپل شیت بر روی دیواره


عوامل موثر بر عملکرد دیمپل شیت ها

(Compressive strength) مقاومت فشاری 

فضای خالی ایجاد شده توسط برآمدگی های روی سطح دیمپل شیت ها با دیواره برای عبور آب استفاده می گردد. بنابر این حفظ ساختار سه بعدی دیمپل شیت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این امر وابسته به مقاومت فشاری آنها است . مقاومت فشاری دیمپل شیت ها با توجه به شرایط هر پروژه قابل تعریف می باشد  و با افزایش وزن واحد سطح دیمپل شیت ها قابل افزایش است. 

 

(Tensile strength)  مقاومت کششی

از عوامل مکانیکی مهم در تضمین کارایی دیمپل شیت ها، مقاومت کششی و استحکام در برابر پارگی می باشد. این خاصیت بویژه در هنگام پر کردن پشت دیمپل شیت ها ( با خاک و یا بتن) حائز اهمیت است و در صورت نداشتن استحکام کافی، باعث پارگی دیمپل شیت ها و نهایتا نشت آب خواهد شد.

 

(Puncture resistance) مقاومت در برابر سوراخ شدن  

این خاصیت از آن جهت اهمیت دارد که دیمپل شیت ها باید توانایی مقاومت در برابر برخورد اجسام (بعضا تا حدودی تیز و برنده) را در حین اجرا داشته باشند. مقاومت های کششی، پارگی و پانکچر با توجه به درصد ترکیب مواد اولیه بنا به نیاز قابل تعریف می باشد.

 

 

کلیه حقوق برای پارس صدرا محفوظ است